EKSTRALAR DAHİL

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8...

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 GünVizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu İstanbul Çıkışlı - Uçaklı 7 Gece 8 Gün


Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu ile tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir maceraya atılın! Sırbistan, Kosova, Karadağ, Bosna-Hersek, Makedonya ve Arnavutluk'un büyüleyici şehirlerini keşfedin. Unutulmaz anılar biriktirin, kültürlerin kesiştiği bu yolculuğa hemen katılın!

  • Üsküp, Belgrad, Saraybosna
  • Mostar, Blagaj, Poçitel
  • Trebinje, Kotor, Budva
  • İşkodra, Prizen, Priştine
  • Tetova, Kalkandelen, Resne
  • Manastır, Ohrid

Balkanlar'ın Cazibesi : Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj, Počitelj, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra, Priştine, Tetova, Resne, Manastır ve Ohri

Üsküp, Kuzey Makedonya : Üsküp, tarihi ve kültürel zenginliğiyle ön plana çıkan bir şehirdir. Osmanlı ve Avrupa etkilerinin birleştiği bu şehirde, Kale Kulesi, Taş Köprü, ve Üsküp Kalesi gibi tarihi yapılar ziyaret edilmeye değerdir.

Belgrad, Sırbistan : Balkanlar'ın en büyük şehirlerinden biri olan Belgrad, tarihi yapıları, renkli gece hayatı ve muhteşem nehriyle ünlüdür. Kalemegdan Kalesi, Saint Sava Katedrali ve Skadarlija Sokak gibi yerler şehrin en önemli turistik noktaları arasındadır.

Saraybosna, Bosna-Hersek : Saraybosna, Osmanlı döneminden kalma tarihi yapıları, çeşitli kültürel mirası ve eşsiz lezzetleriyle ünlüdür. Başçarşı, Gazi Husrev Bey Camii ve Latin Köprüsü şehrin en popüler turistik noktaları arasındadır.

Mostar, Bosna-Hersek : Mostar, ünlü Stari Most (Eski Köprü) ile tanınan bir şehirdir. Osmanlı döneminden kalma tarihi köprüsü ve tarihi çarşısıyla ziyaretçilerini büyüler.

Blagaj, Bosna-Hersek : Blagaj, manastırı ve doğal güzellikleriyle ünlü bir kasabadır. Blagaj Tekkesi, şehrin en önemli turistik noktalarından biridir.

Počitelj, Bosna-Hersek : Počitelj, Ortaçağ'dan kalma tarihi bir kasabadır. Osmanlı mimarisi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeker.

Trebinje, Bosna-Hersek : Trebinje, sakin atmosferi ve tarihi yapılarıyla ünlü bir şehirdir. Hersek Eyaleti'nin başkenti olan Trebinje, manastırları ve şaraplarıyla bilinir.

Kotor, Karadağ : Kotor, Boka Kotorska Körfezi'nde bulunan tarihi bir liman şehridir. Kaleleri, dar sokakları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Budva, Karadağ : Budva, Adriyatik kıyısında yer alan popüler bir tatil beldesidir. Eski şehir bölgesi, plajları ve gece hayatıyla bilinir.

İşkodra, Arnavutluk : İşkodra, Arnavutluk'un en eski şehirlerinden biridir. Kalesi, tarihi çarşısı ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini cezbeder.

Priştine, Kosova : Priştine, Kosova'nın başkenti ve en büyük şehridir. Yeni ve modern yapılarıyla dikkat çekerken, tarihi Osmanlı çarşısı ve Fatih Camii gibi yerler de ziyaret edilmeye değerdir.

Tetova, Kuzey Makedonya : Tetova, renkli camileri ve tarihi hamamlarıyla ünlüdür. Şehir, Osmanlı döneminden kalma mimarisiyle ziyaretçilerini büyüler.

Resne, Kuzey Makedonya : Resne, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü küçük bir kasabadır. Resne Kalesi, şehrin en önemli tarihi miraslarından biridir.

Manastır, Kuzey Makedonya : Manastır, tarihi Osmanlı döneminden kalma yapıları ve kültürel mirasıyla ön plana çıkar. Sultan Murat Hüdavendigar Camii ve İsa Bey Camii gibi tarihi camileri ziyaret edebilirsiniz.

Ohri, Kuzey Makedonya : Ohri, tarihi ve kültürel mirasıyla ünlü bir şehirdir. Ohri Gölü'nün kıyısında yer alan şehir, Ortaçağ'dan kalma kiliseleri, kaleleri ve eski şehir bölgesiyle ziyaretçilerini büyüler.

Bu şehirler, zengin tarihi mirasları, eşsiz mimarileri ve doğal güzellikleriyle Balkanlar'da unutulmaz bir seyahat deneyimi sunar.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Tiran – Sv.Stefan - Budva – Kotor – Trebinje
Air Albania havayolları ZB1016 tarifeli seferi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Tiran’a varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Trebinje veya çevresindeki otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem Sv. Stefan`ı panoramik olarak tepeden Gördükten sonra Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı Panoramik olarak gördükten ise nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje ve çevresindeki otelimize hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

İşkodra - Budva : 85 km | Budva - Kotor : 22 km | Kotor - Trebinje : 80 km

Budva – Kotor Turu Dahil !


Konaklama: 4* Oteller
2. Gün: Trebinje – Poçitel - Blagaj - Mostar – Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna’ya hareket. İlk durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Tuna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Kısa süreli serbest zamanın ardından Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Saraybosna`ya hareket. Varış sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Trebinje – Poçitel : 101 Km | Poçitel – Blagaj: 24 Km | Blagaj – Mostar 13 Km | Mostar – Saraybosna : 129 km

Poçitel Turu Dahil ! Blagaj Turu Dahil ! Mostar Turu Dahil !Konaklama: 4* Oteller
3. Gün: Saraybosna - Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Belgrad’a hareket. Belgrad’a varışın ardından Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’da otelimizde.

Saraybosna – Belgrad 287 KmKonaklama: 4* Oteller
4. Gün: Belgrad – Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk Çarşısına girecek Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini görüp, Türk Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam eşsiz balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans Showları ile eşsiz Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Geceleme Üsküp’de otelimizde.

Yemekli Balkan gecesi Turu Dahil !Konaklama: 4* Oteller
5. Gün: Üsküp – Prizren – Priştine – Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Prizren’e hareket. Varışımız ile birlikte Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibahını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zamanın ardından Priştina’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Üsküp’e Tekrar Dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Üsküp otelimizde.

Prizren Turu Dahil ! Priştine Turu Dahil !Konaklama: 4* Oteller
6. Gün: Üsküp – Tetova(Kalkandelen) – Resne - Manastır - Ohrid

Sabah Alınacak kahvaltımızın ardından Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ohrid’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Yine Yol üzerinde önce Manastır ve sonrasında Panoramik Resne turumuzu geçekleştiriyoruz. İlk durağımız olan Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun ardından Ohrid’e varış. Geceleme ve Akşam yemeği Ohrid’de otelimizde.

Tetova (Kalkandelen) Turu Dahil ! Resne – Manastır Turu Dahil !Konaklama: 4* Oteller
7. Gün: Ohrid – Tiran

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve otelimizden ayrılarak Ohrid şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni Çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, Turumuzun ardından Arnavutluk`un başkenti Tiran`a Hareket. Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, İskender Bey Heykeli , 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.Konaklama: 4* Oteller
8. Gün: Tiran - İstanbul

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Albania Havayolları ZB1015 nolu seferi ile Aktarmasız – Direkt Uçuş. Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.Konaklama: 4* Oteller

EK BİLGİLER


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TbBalkanVizesizİstanbul
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Kahvaltı + 6 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı gidiş terminali Air Albania Havayolları kontuarı.
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı geliş terminali Air Albania Havayolları kontuarı.
İPTAL POLİTİKASI:
I- İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLER
Not: Uçaklı programlarda havayolu tarafından iptal yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

1- Seyahat acentesi, gerekli olan yolcu sayısının oluşmaması veya mücbir sebeplerden dolayı gezinin hareket tarihinden 3 gün önce iptal edebilir; bu durumda tüketici tazminat hakkına sahip değildir.

2- Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal veya değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci dereceden akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları veya ölümleri dışında başka bir sebeple gezinin başlamasından 29-21 gün önce iptal veya değişiklik talep ettiğinde, gezi bedelinin %35'ini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını SBUBS Tur'a ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.

3- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler, giriş tarihinden 72 saat öncesine kadar kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez ve prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı durumlar; harp, isyan, terör olayları, doğal afetlerdir.

4- Erken rezervasyon sigortası yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için iptal, vazgeçme ve değişiklik şartları (b) maddesine tabidir.

5- İndirimli satış döneminde satın alınan ürünlerin iptal edilmesi durumunda, gezi bedelinin tamamı ödenir.

6- İndirimli satış döneminde satın alınan ürünlerde herhangi bir sebeple tarih değişikliği talep edildiğinde, geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılır.

7- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılacağını bildirmemesi durumunda, seyahat acentesi tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

8- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar veya tüketici veya birinci dereceden akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları veya ölümleri mücbir sebep olarak kabul edilir.

9- Seyahat acentesi, gerektiğinde ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimleri, ulaşım araçları ve ziyaret edilecek yerlerin sıralaması değiştirilebilir. Bu değişiklikleri kabul etmeyen tüketiciler rezervasyonlarını iptal edip ödedikleri ücretin tamamını geri alabilirler. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

649

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Air Albania Havayolları ile AKTARMASIZ DİREKT gidiş dönüş uçak biletleri
4* Otel Kategorisinde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya Medjugorje, 1 Gece Ohrid olmak üzere toplam 6 gece konaklama
Sabah kahvaltıları
Akşam Yemekleri
Programda Belirtilen tüm transferler
Programda belirtilen şehir turları
Yemekli, Eğlenceli, Folklör Gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi
Blagaj Ekstra Turu
Poçitel Extra Turu
Mostar Turu
Prizren Turu
Priştine Turu
Tetovo (Kalkandelen) Turu
Kotor – Budva Turu
Resne Manastır Turu
Gümrük Vergileri
Şehir vergileri
Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

HARİÇ OLANLAR:


Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur
Öğle Yemekleri
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Gerekliyse PCR Test ücretleri