EN İYİ FİYAT

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 Gün

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 GünKurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu 3 Gece 4 Gün


Gidiş: İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Yeni Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı

Dönüş: Gaziantep Havalimanı

  • Gaziantep - Zeugma Müzesi - Bakırcılar
  • Urfa - Göbeklitepe - Balıklıgöl - Harran - Sıra Gecesi
  • Mardin - Deyrul Zaferan Manastırı - Kasımiye
  • Midyat - Sıla Konağı - Telkari - Süryani Şarap Evi
  • Halfeti Tekne - Malabadi Köprüsü - Dara Antik Kenti
  • Nemrut Dağı Gün Batımı veya Gün Doğumu

Gap Turu: Doğu Anadolu'nun Keşfi

Gap Turu, Türkiye'nin eşsiz doğal güzelliklerini ve tarihi zenginliklerini keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenektir. "Güneydoğu Anadolu Projesi"nin (GAP) bölgesini kapsayan bu tur, doğal güzellikleri, tarihi mirası ve kültürel çeşitliliği bir araya getirir.

Bu turlar genellikle Türkiye'nin doğusundaki şehirleri ziyaret ederken, Fırat ve Dicle nehirleri boyunca yol alır. Göbeklitepe gibi UNESCO Dünya Mirası alanlarını ziyaret ederek, insanlık tarihine ışık tutan antik kalıntıları keşfederken, Harran gibi tarihi yerleşimleri ziyaret edebilirsiniz.

Doğu Anadolu'nun eşsiz doğal güzelliklerini de görmek isteyenler için, Nemrut Dağı'nda güneşin doğuşunu veya batışını izlemek gibi unutulmaz deneyimler sunulur. 

Gap Turları genellikle uzman rehberler eşliğinde düzenlenir ve konaklama, yemek ve ulaşım gibi detaylar önceden düzenlenir. Bu tur, doğa tutkunları, tarih meraklıları ve kültürel keşif yapmak isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunar.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Gaziantep - Şanlıurfa

Gaziantep, Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Yemeniciler Arastası, Tahmis Kahvehanesi, Menengiç Kahvesi, Gaziantep Kalesi, Zeugma Müzesi, Balıklıgöl, Şanlıurfa Çarşıları, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Doğduğu Mağara, Şanlıurfa Sıra Gecesi.

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu'muzun 1. Gününde, siz değerli misafirlerimiz ile sabah Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Kontuarında buluşmamızın ardından, Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya pasaportumuz ile THY, Pegasus, Anadolujet, SunEkspress Havayolları ile Gaziantep uçuşu için Check - In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuşumuzun ardından Gaziantep Havalimanına ulaşıyor ve bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’te Kahvaltı ile turumuza başlıyoruz. Gezimize Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı ilk gezi noktalarımız olacak ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesi’ni göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’in meşhur lezzetlerinin tadına bakabilmeniz için serbest vakit veriyoruz. Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış Romalı Generalleri Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra, Şanlıurfa'ya hareket edip, Şehri Urfa Restoranda Yöreye özgü Ciğer veya kebap yeme imkanımız olacak. Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan ve Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa’ya geri dönerek, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Son olarak İsot salça kırmızı biber nar ekşisi kaçak çay vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Konaklama için otelimize geçiyoruz dileyen konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Gap’ın Olmazsa Olmazı Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. (Ekstra – Yemek Dahil) Bu Akşam Yapacağımız Konaklamada Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir. Sıra Gecesi'ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeğini Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir.

Sıra Gecesi: Gülizar Konuk Evi'nde Çorba, İçliköfte, Sigara Böreği, Urfa kebap, Bostana kasık salatası, Lebeni çorbası, Salata, Çiğköfte, Şıllık tatlısı, Ayran, Çay, Su, Mırra Sıra Gecesi Programı (Ekstra)

Kahvaltı: Yöresel Kahvaltı (Ekstra)

Öğle Yemeği: Şehri Urfa Kebap Ciğer Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Şanlıurfa - Gülizar Konukevi / Karışık Kebap Menü. (Ekstra)

Konaklama: Grand Gülizar Otel, Akgöl Otel vb.Konaklama: Şanlıurfa Otelleri
2. Gün: Şanlıurfa - Mardin

Göbeklitepe, Harran Üniversitesi, Tarihi Surlar, İç Kale, Kubbeli Evler, Ulu Camii, Viranşehir, Kızıltepe, Mardin, Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, Şehidiye Camii, Abbaralar, Şahtana Konağı, Deyrul Zaferan Manastırı, Mavi Badem Şekeri, Bıktım Sabunu

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu'muzun 2. gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a ulaşıyoruz (Ekstra). Burada Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyerek fotoğraf çekilebilirsiniz (Ekstra). Harran evi ziyaretimizden sonra vereceğimiz öğle yemeği molasında Şanlıurfa’nın meşhur lezzetlerinin tadına bakıp (Ekstra) yemek sonrası İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Şanlıurfa gezilerimizin ardından, ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan dünya tarihinin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşarak 12000 yıl öncesi Tapınakları turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp, Şanlıurfa’dan ayrılacağız. Tarihi İpek Yolu'nu kullanarak yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuza başlayacağız. Viranşehir ve Kızıltepe istikameti ile Mardin ulaşıyor öğlen yemeğimiz için lezzetli bir Mardin yöresel yemeği yiyoruz. “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin’i gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız ise Kasımiye Medresesi olacak bu muhteşem yapıyı keyifle gezip rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Diyarbakır Kapı’da otobüsümüzden inip dolmuşlara (ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacağız. Buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz, Verilecek boş zamandan sonra Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yapmayı da unutmayınız. Savur Kapı'da aracımızla buluşup, 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan Deyrul Zaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Manastır gezisi sonrası otelimize ulaşıyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Kızıltepe veya Mardin'de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Konaklama: Grand Gülizar Otel, Bilen Otel vb.Konaklama: Mardin Otelleri
3. Gün: Mardin - Diyarbakır

Midyat, Sıla Dizisi Konuk Evi, Gümüşçüler ve Kaçakçılar Çarşısı, Dara Antik Kenti, Nusaybin Beyaz Su, Ezidiler Köyü, Hasankeyf, Zeynel Bey Türbesi, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır Surları, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ulu Camii, Mardin Kapı, Adıyaman

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu'muzun 3. gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin'den ayrılarak bir diğer görsel şölen noktası olan Midyat’a hareket edeceğiz. Burada Sıla dizisine ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi’ni ziyaret edip, Mardin’in meşhur gümüşçüler ve telkariciler çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlerle kısa bir mola vereceğiz. Midyat gezimizin ardından ise yolumuz bizi koca bir hüzne, yani Hasankeyf’e çıkaracak. Ilısu Barajı’nın suları altında kalması nedeniyle yeni taşınan yerlerinde Zeynel Bey Türbesi’ni ve diğer tarihi eserleri göreceğiz. Vereceğimiz serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Hasankeyf Tekne Turu (Ekstra) etkinliğimize katılabilirler. Tekne turu'dan sonra ise Batman üzerinden Malabadi köprüsünü görüp hikayesini ve türküsünü dinleyip bol bol resim çekerek (Ekstra) Diyarbakır’a ulaşacağız. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu düşünülen, Diyarbakır Surlarını ve Urfa Kapı'yı rehberimizin anlatımları eşliğinde aracımızdan izleyerek, 639 yılında Camii'ye çevrilen, İslamiyet’in Anadolu'daki en eski Camilerinden ve V. Haremi Şeriflerinden olan Diyarbakır Ulu Camii'ni ziyaret edeceğiz. Diyarbakır surlarının dört ana kapısından biri olan Mardin Kapı'da aracımız ile buluşarak Cennet’e gittiğine inanılan Dicle’nin yanındaki Hevsel Bahçeleri’ni, Keçi Burcu’nu ve On Gözlü Köprü'yü panoramik olarak görüp Diyarbakır'dan ayrılacağız. Siverek istikameti ile Atatürk Baraj Gölü üzerine 2015'te yapılan, 610 metre uzunluğundaki Nissibi Köprüsü'nü geçerek Diyarbakır'daki veya Kahta'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Midyat Cihan Restoran Serbest Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Konaklama: Diyarbakır Sv Business Otel, Adıyaman Park Dedeman Otel, Kahta Bardakçı Otel, Nemrut Otel vb.Konaklama: Diyarbakır veya Kahta Otelleri
4. Gün: Adıyaman - Kahramanmaraş - Gaziantep

Nemrut Dağı Güneş Doğuşu, Kral Antiochos Heykeli, Zeus Heykeli, Kartal Heykeli, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Halfeti Tekne Turu, Rum Kale, Savaşan Köyü, Kahramanmaraş, Gaziantep Baklava Alışverişi

Kurban Bayramı Uçaklı Gap ve Mezopotamya Turu'muzun 4. gününde, dileyen misafirlerimizle sabah erken saatlerde uyanarak (Ekstra) Nemrut Dağı Güneşin Doğuşu turumuza doğru yola çıkıyoruz. Minibüslerimizle birlikte yaklaşık 30 dakika sürecek yürüyüş yolumuzun başlangıcına ulaşıyoruz. Biraz zorlu yürüyüşümüzün bitiminde, Altar'dan Güneş Doğuşunu izleyip Kral Antiochos’un Anıt Mezarı’nı, Antiochos’un, Zeus’un, Apollon’un ve Herkül’ün Devasa Heykellerini gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kommagene Kralı Mithridates, annesi İsias, kızkardeşi Antiochis ve yeğeni Aka’nın mezarlarının olduğu Karakuş Tümülüsü’nü ve Roma İmparatoru Septimius Severus’un karısı ve oğulları adına yaptırdığı, Cendere Köprüsü’nü gördükten sonra otelimize varacağız. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak 1992 yılında yapımı tamamlanan, dolgu hacmi bakımından dünyada 8. Sırada bulunan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izleyip, çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı, Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra) Halfeti Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek Fırat’ın diğer yakasına geçip turumuza devam ediyoruz. Rehberimizin zaman ve hava şartlarına bağlı olarak öngörmesi halinde Ekstra Ücret karşılığında Kahramanmaraş turu düzenlenecektir. Gaziantep’in yörenin en meşhur baklavacısı olan Abdullah Sedef Baklavaları'ndan alışveriş yapma imkanı veriyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra ilgili Havayolları'nın Gaziantep - Sabiha Gökçen uçuşu ile dönüşümüzü gerçekleştiriyor, Kurban Bayramı Özel Uçaklı Tarihte Yolculuk Gap Mezopotamya Turumuzu sizlerin hafızlarında kalacak onlarca hatıraları ardımızda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz başka bir organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz, SBUBS Travel Agency Operasyon ve Satış ekibi olarak bizleri tercih ettiğiniz için Teşekkür ediyoruz Saygılarımızla.


Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)

Öğle Yemeği: Halfeti - Fırat Restoran / Şabut Balığı Menü. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Gaziantep / Serbest Menü (Ekstra)

Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur!Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur

EK BİLGİLER

TUR ŞARTNAMESİ

Turumuzun süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Uçaklı Turlarda SBUBS Travel Agency, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde SBUBS Travel Agency, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda SBUBS Travel Agency’nin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, SBUBS Travel Agency’nin sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili SBUBS Travel Agency’nin herhangi bir yaptırımı yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turlarda, konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan SBUBS Travel Agency’nin sorumluluğu yoktur.

Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı SBUBS Travel Agency’de saklıdır.

Turun iptali durumunda SBUBS Travel Agency iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

SBUBS Travel Agency yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.

Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan SBUBS Travel Agency sorumlu değildir.

Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Zorunlu Seyahat Sigortası

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna

Midibüsler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega

Minibüsler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#SscKurbanGap
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (İstanbul - Ankara - İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
HİZMET SÖZLEŞMESİI- ÖDEMELERKayıt sırasında rezervasyon bedelinin en az %50'si, kalanı ise gezinin başlamasından en geç 21 gün önce ödenmelidir. Belirtilen ödemelerin yapılması için verilen süreler içinde ödeme yapılmazsa, rezervasyon iptal edilir. Bu durumda, toplam gezi bedelinin %35'i tüketiciye cayma tazminatı olarak fatura edilir. SBUBS Tur, hiçbir koşulda müşterinin kredi kartı bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahhüt eder.II- İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLERNot: Uçaklı programlarda havayolu tarafından iptal yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.1- Seyahat acentesi, gerekli olan yolcu sayısının oluşmaması veya mücbir sebeplerden dolayı gezinin hareket tarihinden 3 gün önce iptal edebilir; bu durumda tüketici tazminat hakkına sahip değildir.2- Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal veya değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci dereceden akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları veya ölümleri dışında başka bir sebeple gezinin başlamasından 29-21 gün önce iptal veya değişiklik talep ettiğinde, gezi bedelinin %35'ini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını SBUBS Tur'a ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.3- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler, giriş tarihinden 72 saat öncesine kadar kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler. Sigorta iptal edilmez ve prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı durumlar; harp, isyan, terör olayları, doğal afetlerdir.4- Erken rezervasyon sigortası yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için iptal, vazgeçme ve değişiklik şartları (b) maddesine tabidir.5- İndirimli satış döneminde satın alınan ürünlerin iptal edilmesi durumunda, gezi bedelinin tamamı ödenir.6- İndirimli satış döneminde satın alınan ürünlerde herhangi bir sebeple tarih değişikliği talep edildiğinde, geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılır.7- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye sonradan katılacağını bildirmemesi durumunda, seyahat acentesi tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.8- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar veya tüketici veya birinci dereceden akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları veya ölümleri mücbir sebep olarak kabul edilir.9- Seyahat acentesi, gerektiğinde ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimleri, ulaşım araçları ve ziyaret edilecek yerlerin sıralaması değiştirilebilir. Bu değişiklikleri kabul etmeyen tüketiciler rezervasyonlarını iptal edip ödedikleri ücretin tamamını geri alabilirler. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.III- GENEL HÜKÜMLER1- Her türlü gezide tüketici, 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydıyla 2 valiz veya uçaklı seyahatlerde 15 kg bagaj götürme ve getirme hakkına sahiptir. Valizlerin ve içindeki eşyaların sorumluluğu sahiplerine aittir.2- Kokan, akan, yanıcı, patlayıcı veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her türlü hayvan, seyahat acentesi tarafından açıkça ve yazılı izin olmadan taşıt araçlarına ve konaklama tesislerine alınmazlar.3- Tüketiciye ait bagajların veya eşyalarının kaybı veya hasarı durumunda, seyahat acentesi personelinin ağır kusurundan doğmuşsa, kaybolan veya hasar gören bagajın veya eşyanın maddi ve manevi değeri, gezi bedelinin ulaşıma isabet eden kısmının yarısı kadarı tüketiciye ödenir.4- Satın alınan hizmetlere vize işlemleri dahil değildir. Seyahat acentasının vize alma taahhüdü yoktur.5- Seyahat acentesi tarafından yapılan tur iptali bildirimleri, her tüketiciye bireysel olarak veya yüksek tirajlı gazetelerin Türkiye baskısında ilan yoluyla yapılabilir.6- Tüketici, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğunu düşünerek terk ederse, bu durumu yazılı olarak seyahat acentesi yetkilisine ve konakladığı otele bildirmek zorundadır. Aksi takdirde, tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti almış kabul edilir.7- Tüketici, satın aldığı tur programını şikayet ettiği halde sonuna kadar kullanırsa, şikayetçi olduğu hususlarla ilgili tazminat haklarından vazgeçmiş olur.8- Taraflar arasında yapılan bu sözleşme şartları, diğer katılımcılar adına kayıt yaptıran kişiler tarafından da aynen kabul edilir ve imzalanır.9- Seyahate katılan tüketicilerin imzası olmasa dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartları katalog ve ilanlarla öğrenilmiş ve kabul edilmiştir.10- Seyahat acentesi, tüketicilerle, otel, taşıyıcı firmalar ve diğer hizmet sağlayıcılar arasında aracı konumundadır. Bu nedenle seyahat acentesi, mücbir sebepler dışında oluşan aksaklıklardan doğrudan sorumlu değildir.11- Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda, ilgili yasal mevzuat ve standartlar geçerlidir.12- Hizmet kusurları için şikayetler TÜRSAB Tahkim Kurulu'na iletilir.13- Yeterli katılım ve mücbir sebeplerin olmaması durumunda, seyahat acentesi taahhüt ettiği hizmetleri gerçekleştirmeyi kabul eder.Bu sözleşme, taraflarca iki nüsha olarak düzenlenmiş ve her iki tarafça kabul edilerek imzalanmıştır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

12.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- İstanbul - İzmir - Ankara / Gaziantep - Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
- Gaziantep / İstanbul - İzmir - Ankara - Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti

HARİÇ OLANLAR:


- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Şanlıurfa’da 1 Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği